Egzama ve Belirtileri

Sonu gelmeyen bir kaşıntı, durdurulamaz bir kaşıma isteği ve sadece kısa bir süreliğine rahatlama hissi veren bir çözüm... Tüm bunların üzerine eğer ki acı çeken siz değil de bebeğiniz ya çocuğunuzsa keyfiniz daha da çok kaçar. Egzama hakkında daha fazlasını öğrenmek için içeriklerimize göz atın!

Stres Egzamaya Neden Olabilir mi?

Stres, anksiyete, moral bozukluğu, depresyon, hatta panik gibi birtakım farklı duyguları kapsayan geniş bir terimdir ve genel bir olumsuzluk hissi ile sonuçlanır.

Daha fazla bilgi

Egzama

Bebeklerin cildi, olumsuz çevre koşullarına karşı yetişkinlerinkinden daha duyarlıdır. Atopik dermatit vücutta yanaklarda, çenede veya uyluklarda kuruluk ve hatta lezyonlarla kendini göstererek yaşamın ilk haftalarında başlayabilir. Ayrıca kaşıntı, bebeğinizin uykusunu da bölerek hem bebeğinizi hem de sizi fazlasıyla üzebilir.

Daha fazla bilgi

Bebeklerde ve Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklarda Egzama

Bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar egzamadan muzdarip olduğunda, bu yalnızca onlar için acılı olabilen değil, ebeveynler için de inanılmaz stresli ve zor bir deneyimdir.

Daha fazla bilgi

Sağlıklı Bir Cilt Günlüğü Tutmak

Egzama veya hassas cilt, akne veya cilt tahrişleri gibi cilt problemlerinden şikayetçiyseniz, bir alevlenmeyi başlatabilecek bazı tetikleyicilerden haberdar olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Egzama Hakkında Bilgi Edinin

Bayer olarak, günümüzde yaygın görülen cilt problemlerinden biri olan egzama rahatsızlığını hafifletebilmek için uzun yıllar süren araştırmalar yaptık.

Daha fazla bilgi

Yüzüm Neden Kaşınıyor?

Yüzdeki reaksiyonlar, kırmızı lekeler, kaşınma veya kızarıklıklar çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bunlar, egzama ve rozesea gibi kronik rahatsızlıklar, akne, yediğiniz veya dokunduğunuz bir şeye karşı alerjik reaksiyonlar, hatta yalnızca deterjan, sentetik veya sert kumaşlar gibi belirli bir maddeye karşı olan duyarlılığınız sebebiyle bile gelişebilir.

Daha fazla bilgi

Yüzümdeki Atopik Dermatit İçin Ne Yapabilirim?

Atopik dermatit, cildin daha savunmasız olan bölgelerinde daha sık görülür. Bu nedenle atopik dermatit birçok kişinin yüz ve boyun bölgesinde yoğunlaşmıştır. Egzama hastalarının bildiği gibi, yüzdeki alevlenmeler hem fiziksel hem de duygusal olarak zorlayıcı olabilir.

Daha fazla bilgi